WR06X302 JTL
- 型號描述:
- 厚膜電阻器 - SMD 0603 3K0 5% Lead Free
- 型號:
- WR06X302 JTL
- 品牌:
- Walsin
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
數量:
- Resistance
- 3 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)